Životní program Princ

02.07.2018

Navážeme na minulé povídání o Popelkách a jejich životním programu. Totiž - nebylo by Popelek, kdyby nebylo princů. Také "princ" je častý životní program a mnoho mužů se snaží navazovat vztahy na základě  tohoto postoje. Abychom je odlišili od opravdových princů, potomků královských rodičů, budeme tyto muže nazývat Princové s velkým "P". Čím se vyznačují?


Především jsou dobře ekonomicky zajištění, případně je jejich rodina dostatečnou zárukou toho, že jednou to dobré ekonomické zajištění budou mít. Tím přitahují pozornost žen, které chtějí pozvednout své společenské postavení na Princovu úroveň. Takové ženy - říkáme jim Popelky - nehledají na rozdíl od romantické pohádkové představy toho, koho by milovaly, ale toho, kdo jim přinese proměnu jejich osudu a povýšení jejich společenského statusu. 

City naší Popelky planou, ale je otázkou, jak by to dopadlo, kdyby vše, co přináší Princ, náhle zmizelo. Zmizela by i Popelka?  

Princ z reálného života může mít také docela odlišnou podobu od sympaťáka z romantické komedie. Mnohdy si je takový nefilmový Princ dobře vědom svých výhod, pracuje na své kariéře a Popelka mu to umožňuje. Co jí také zbývá. Skutečná láska - taková, jakou jsme popsali v článku "Co je to láska" - ta zde není přítomna. Je zde Popelčina vděčnost za Princovu štědrost a Princova vděčnost za Popelčinu krásu (a ochotu být mu elegantním společenským doprovodem). Oba si vyhoví, takže na první pohled je všechno v nejlepším pořádku. 

Oba chtějí dostávat - každý to svoje. Jak dlouho jim to vydrží? Až Popelka přivede na svět několik dětí a na Prince nebude mít čas, nastane pro oba těžká zkouška. Popelka říká: "Jakmile mi přestaneš dávat, jdu pryč." A Princ odpovídá: "Jakmile mě omrzíš, jdu za jinou."

Královští princové a budoucí králové měli své povinnosti a závazky, které jim nedovolily jen tak odvrhnout manželku, matku svých dětí. Jenže dnešní Princové, bydlící v luxusních vilách a jezdící ve svalnatých autech, kteří mnohdy k majetku přišli zvláštním způsobem, nemusí vždy závazky tak výrazně pociťovat. Rychlý zisk a rychlá ztráta prostě patří do jejich života. Popelka je proto v ohrožení.

Milé dámy! Je jistě lákavé získat prince, který přijede na bílém koni a nabídne vám své srdce na dlani. Často ale přijíždí jen Prince s velkým "P", sice v pěkném autě, ale s nepříliš vysokou kulturou chování. Než takového muže pozvete do života, zamyslete se, jestli opravdu chcete bohatství nebo společenské postavení, protože možná už na začátku této pohádky ve vás začne hlodat červíček, který se ptá, jestli to opravdu stojí za to?

Jsou však  i jiní princové. Někteří muži skutečně mají dobré postavení nebo mají vysoký potenciál dobré postavení v budoucnu získat, mají slušné chování a vystupování a celkově jsou v pohodě. Nedělají si ze svého materiálního a duchovního bohatství výkladní skříň a nekladou pasti na Popelky. To co mají, získali tvrdou prací a váží si toho. Jsou to muži na svém místě a pokud vstoupí do vztahu, myslí to vážně.


Takoví muži jsou magnetem pro ženy, které se chtějí dobře vdát a zabezpečit sebe i své děti. Začátek může být krásný, ale je dost možné, že muž po čase zjistí, že o něj až tak úplně nejde, že v průběhu doby se romantické city pomalu vytrácejí a zůstává status vztahu, ve kterém on je dodavatelem materiálního zabezpečení a společenské prestiže.

Nikdy však není nic není jen černo-bílé a je setsakra těžké vyznat se ve spleti všech očekávání a opravdových citů. Proto, milí muži, vy co jste "za vodou" a se srdcem na dlani, pečlivě se vždy rozhlédněte a dobře zvažte, komu že to nasazujete střevíček! 

necítí. Rychlý zisk a rychlá ztráta je součástí jejich života. Popelka je v ohrožení a může velmi rychle skončit na ulici i s dětmi.Milé dámy! Je jistě lákavé získat nějakého bohatého prince, ale místo něj často najdete jen Prince s velkým "P", se slušným bohatstvím, ale s nízkou kulturou chování. Bohatí Princové nebývají příliš spolehliví. Opravdu to chcete - to bohatství a společenské postavení, ale bez záruky trvanlivosti?
Jsou i jiní princové. Někteří muži skutečně mají dobré postavení nebo mají vysoký potenciál dobré postavení v budoucnu získat, jsou z dobré rodiny a celkově jsou v pohodě. Nedělají si ze svého materiálního a duchovního bohatství výkladní skříň a nekladou pasti na Popelky. To co mají, získali tvrdou prací a váží si toho. Pokud vstoupí do vztahu, myslí to vážně a s láskou.Bohužel i takoví přitahují Popelky. Popelčin program je jasný: Dobře se vdát a zabezpečit sebe i své děti. Bude mít ráda sebe a děti; o muže nejde - ten je jen dodavatelem materiálního a společenského zabezpečení.Milí muži, vy co jste "za vodou" a se srdcem na dlani, dobře se rozhlédněte! Neuchází se o vás nějaká Popelka? Pokud ano, tak raději vezměte nohy na ramena a rychle pryč.