Zazpívejte si - omládnete

25.05.2015


Jak se zpěv může podílet na omládnutí? Při zpěvu je nutný pravidelný a hluboký dech - mnohem hlubší a delší, než jsme během obvyklých každodenních činností zvyklí. Takže kdo si pravidelně zpívá - v koupelně, při práci, v autě, u táboráku - prodlužuje si velmi účinně své mládí.

Zpěv je do našeho elixíru tím správným kořením. Aktivně provozovaná hudba nám v prodlužování mládí opravdu pomáhá, a to nejenom zmiňovaným delším a pomalejším dechem.

Pomáhá nám také větší pohodou, kterou v nás a kolem nás vytváří, a také tím, že se musíme stále něco učit - ať už jde o ovládnutí nového nástroje, nebo nacvičení nějaké nové skladby, kterou jsme předtím nehráli. Procvičujeme tak motoriku i paměť, a to je skvělá věc.  A pokud dokonce složíte novou písničku, zase jste své mozkové buňky o pár kousků rozmnožili. Kdoví, jak by to bylo s Einsteinem a jeho teorií relativity, kdyby to zároveň nebyl i vynikající houslista. A pročpak si myslíte, že když se Sherlock Holmes potřeboval soustředit, zahrál si na housle?

My už víme, že toto všechno je velmi důležité nejen pro rozvoj IQ, ale také pro regeneraci, tedy obnovování mozkových buněk, a tím prodlužování mládí. Nemusíte začít zrovna houslemi, to je opravdu těžký nástroj, ale takovou kytaru zvládne každý a model pro začátečníky vás finančně určitě nezruinuje...

Tak co si zazpíváme dneska?