Vztah s bývalým partnerem

21.01.2021

Vztah s bývalým partnerem lidé řeší hodně často a většinou neúspěšně. Ano, je to obtížné, zvlášť když máte společné děti a nemůžete jen tak přerušit komunikaci. Ale ani přerušená komunikace neznamená vyřešení problémů. 

Odblokovat vaše srdce, probudit v něm novou důvěru a otevřít jej vstříc novým a kvalitnějším vztahům se vám bez řádného vyúčtování nepodaří.

Velkým služebníkem zde je čas a nástrojem, který je třeba použít, je odpuštění. Nemyslím tím nějaké demonstrativní prohlášení typu "No tak dobře, tak já ti teda odpouštím", nýbrž odpuštění tiché, odpuštění, ke kterému dojde doopravdy - někde uvnitř ve vašem srdci. Vašemu ex-partnerovi není třeba vůbec nic sdělovat - tady jde jen a jen o vás. 

Kdo se naučí odpouštět, očistí především sám sebe. Nenávidět je lidské, odpouštět je božské. Odpuštěním vykonáte něco božského sami pro sebe, protože odpuštění se týká hlavně vás a vaší kvality života, neděláte to pro toho, kdo se vůči vám provinil. 

Nedávejte těm, kdo vás zranili, větší význam, než si zaslouží. Nemyslím tím, že byste měli na všechno zapomenout. Zapomenutí svádí k tomu, že z neopatrnosti uděláte znova tu samou chybu. 

Odpustit znamená vyčistit svou mysl a připravit se na příchod někoho nového, koho přivítáte s čistým a otevřeným srdcem. Já vím, je to hodně těžké a nemusí se vám to podařit bez pomoci. Mně se to podařilo na jednom úžasném velikonočním víkendu v meditačním centru Lídy Chrášťanské v Nesměni. Víkend byl zaměřený právě na partnerské vztahy. Prožili jsme si silné meditace a další aktivity, které mi pomohly podívat se na bývalé vztahy s větším nadhledem a daly mi dostatek síly k odpuštění. Věřte nebo ne, do měsíce se objevila na scéně moje nynější žena, skvělá bytost, s kterou jsme velmi rychle vytvořili nový a krásný vztah, který trvá dodnes. A já vím, že kdybych si tehdy v sobě nosil jakýkoliv zbytek starých vztahů, tak by nic nového přijít nemohlo.