Pomsta je sladká

02.09.2018

Mnohokrát jsme už mluvili o motivaci a ještě mnohokrát budeme. Motivace je náš nejsilnější motor a pomáhá nám překonat všechna úskalí, se kterými se na naší cestě mládí setkáváme (a že jich není málo!). Už jsme si také řekli, které palivo do tohoto motoru je nejúčinnější - je to láska. Pokud do vaší motivace zakomponujete lásku nebo touhu po ní, překonáte všechny překážky na světě. Ale jsou i jiná "paliva", která dobře fungují. Můžeme dokonce úspěšně zapojit i tak negativní cit, jakým je touha po pomstě - a obrátit jej v pozitivní energii. Nevěříte?


Touha po pomstě je opravdu negativní cit a já bych vás v žádném případě nechtěl vyzývat, abyste ji v sobě nekontrolovaně pěstovali a rozvíjeli. Ale pokud svou touhu po pomstě správně pochopíme a ovládneme, můžeme ji TRANSFORMOVAT a využít jako další velmi účinné palivo pro naši motivaci. 

Slyšte příběh:

Můj děda šel do důchodu až v šedesáti pěti letech (jinak bylo v té době obvyklé končit v šedesátce). Po válce totiž pracoval nějakou dobu jako soukromník a úřady - ještě za totality - mu toto období odmítly započítat do odpracovaných roků. Když ve svých 65 letech směl konečně odejít do důchodu, přijel za námi a slavnostně prohlásil: "JÁ SE JIM POMSTÍM! Já tu na světě budu tak dlouho, že budou litovat! Já si ten důchod pořádně užiju!"...

Jak řekl, tak udělal. Přestal kouřit a začal pobývat hodně venku. V té době jsme koupili zahradu a on tam trávil téměř všechen čas. Ráno tam vyrazil, v poledne mu tam babička donesla oběd, večer se vracel. Občas tam udělal nějakou potřebnou práci, ale nijak to nepřeháněl, prostě si užíval - pohody, sluníčka, čerstvého vzduchu, občas také čerstvého ovoce a zeleniny... A svého důchodu si opravdu užil, v plné kondici se dožil devadesátky - a ještě ve svůj poslední rok pravidelně jezdil na kole a chodil na koupaliště. Myslím, že se mu ta pomsta opravdu podařila, svůj důchod dostával krásných 25 let, plných pohody a naplnění... 

Pár slov na závěr: Pomsta nebo touha po ní je velmi silná motivace, ale musíte to být vy, kdo vládne vaší osobě, ne ona. Pak se s ní dá pracovat a využívat ji k vašemu prospěchu. Nejlépe se komukoliv pomstíte nikoliv tak, že mu ublížíte, ale tím, že prostě BUDETE LEPŠÍ! Zapracujete na sobě takovým způsobem, že na vás dotyčný najednou úplně přestane stíhat :-). 

No řekněte, nestojí to za to? Pomsta bude sladká...