Jak sbalit kluka? Díl I.

25.02.2019

Jak sbalit kluka? Jak sbalit holku? Muže, ženskou, chlapa, babu atd...? To jsou velmi časté dotazy ve vyhledávačích. Pokud prožíváte krásný a harmonický vztah, nejspíš vás tyhle věci nebudou příliš zajímat - nanejvýš jako zábavné čtení. Je ale možné, že jste sami a že vám láska chybí. Jak ji získat? Je to opravdu tak jednoduché, jít na internet a najít jasný a proveditelný návod? Ano a ne, záleží na tom, co přesně hledáte. Pokud je to opravdu láska a ne nějaký jiný typ vztahu, pak jste právě otevřeli správné stránky. Pomohu vám uvařit elixír lásky...


Úplně jednoduché to ale nebude. V článku Co je to láska jsme si vysvětlili, co láska je a co láska není, a také to, že lásce se nedá poručit. Láska je boží dar a není možné ji naplánovat. Přichází, když pámbů dopustí, což nastane jen tehdy, když je člověk připraven. S tou přípravou vám pomohu, ale o boží milost musíte poprosit jinde... V článku Kouzla a čáry jsme si vysvětlili, že také budete muset hodně zapracovat na sobě samotných, a vaše šance se tím výrazně zvyšují.

Toto první pojednání věnuji ženám, i když mnoho zásad bude platit i pro muže. Stejně tak - většina zásad platí napříč všemi generacemi; na případné výjimky upozorním. Je zvláštní, jak snadno se lidé diskvalifikují ze svých šancí tím, že zapomínají na základní pravidla nebo je podceňují.


1. Udělejte si představu, jaký by měl váš budoucí partner být

Tímhle byste měla začít. Dívejte se kolem sebe, zcela nezávazně a spíš pro vlastní zábavu pozorujte lidi v okolí a říkejte si: "Mohl by vypadat takhle?", "Dovedu si ho představit po svém boku?", "Co mi na něm vadí?", "Je to důležité?" atd. atd. Měla byste si udělat aspoň rámcovou představu, jaký by měl být a jak by měl vypadat váš společný život s ním. Samozřejmě, život je plný překvapení a všechno může dopadnout úplně jinak, ale bez představy se hledá těžko. Je to, jako když v ruce držíte čistý list papíru a porovnáváte každého, koho potkáte, s tím papírem. Říkáte si: "Tohle není on, tenhle taky ne a tamten už vůbec ne." No, jak by mohl, když porovnáváte s prázdným papírem? Žádný nebude ten pravý, dokud na tom papíře - tedy v té vaší představě - někdo nebude. 

2. Zbavte se ostychu

Je důležité chovat se přirozeně a bez trémy. To není vždy jednoduché, zvlášť když nám na tom vztahu velmi záleží. Jak se trémy zbavit? No - jedině nácvikem. Bez tréninku není mistra a u trémy při seznamování to platí také. Doporučil bych přihlásit se do nějaké internetové seznamky, vytipovat si několik aspoň trochu zajímavých mužů z okolí a sejít se s nimi. Předem byste si měla říci, že v tom setkání vůbec o nic nejde, vlastně se chcete jen naučit vhodně konverzovat, poznat nová témata k hovoru a zkoušet si nenucené chování, prosté jakékoliv trémy. Ze začátku to bez trémy asi nepůjde, ale po takových deseti setkáních se už budete chovat daleko přirozeněji. A až dojde k nějaké opravdu důležité schůzce (a to vůbec nemusí být muž ze seznamky), zvládnete konverzaci naprosto suverénně. 

3. Rozdávejte přirozený úsměv

Přirozený úsměv budiž vaším trvalým průvodcem. Zdůrazňuji přirozený úsměv. Usměvavá žena je daleko více sexy, než ta se zamračeným čelem nebo s kamennou tváří hráče pokeru. Usměvavá tvář naznačuje pohodu, která se ve vás prostírá, a zároveň také nepřítomnost starostí, kterými byste případného nápadníka zatěžovala. Ustaraná žena plná nevyřešených problémů muže spolehlivě odradí, zatímco pokud záříte úsměvem, je jasné, že si své případné problémy dokážete snadno vyřešit a že nad vámi nemají žádnou moc. 

4. Osvojte si pravidla etikety 

Než dojde ke společnému životu, budete se s případným budoucím partnerem setkávat ve společnosti. Tedy v restauraci, v kině, v divadle, na klubovém večírku. Je velmi vhodné umět se ve společnosti správně chovat - váš partner to rozhodně ocení. Klasikou jsou knihy Gutha-Jarkovského, ale vhodnější bude přečíst si něco aktuálnějšího od Ladislava Špačka, a nebo si rovnou zajít na kurz etikety. Je dobré znát také pravidla etikety pro muže, abyste odhadla, co zamýšlí udělat nebo co se od něj očekává. Takže například při společné chůzi se nebudete tlačit na levou stranu, ale uděláte tam dostatek prostoru, protože na levé straně má jít muž a vy máte být po jeho pravici. V divadle se po skončení představení nehrnete ke svému kabátu a netrháte ho partnerovi z ruky, ale v klidu počkáte, až se sám oblékne (aby měl volné ruce), a dovolíte mu, aby vám s oblékáním pomohl. Když se budete zvedat od stolu a muž vám pomůže odsunout židli, nebudete panikařit, že vám chce ukradnout kabelku (zažil jsem...), ale s úsměvem poděkujete. A tak dále a tak dále... 

5. Dbejte na svůj vzhled

Ať už se to ženám líbí nebo ne, muži hodně dají na vzhled. Možná to není spravedlivé, ale je to prostě tak. První kontakt je vizuální a během třiceti vteřin muž ví, jestli jste pro něj zajímavá či nikoliv. Nepomůže vám, že máte srdce na dlani, že skvěle vaříte, máte IQ 220 a znáte Puškina zpaměti. Pokud máte zanedbaný vzhled, je dohráno, game over. To se týká vaší postavy, vaší tváře, vašich vlasů i vašeho oblečení. Nejdříve k té postavě: Antické pojetí krásy u mužů stále boduje, a pokud vaše postava míří spíše k baroku, zkuste s tím něco udělat - s rozumem prosím. Cílem není být jak modelka z časopisu, ale dosáhnout stavu, kdy se sama sobě budete líbit a budete se sebou spokojená. A k tomu někdy stačí docela málo, třeba pár účinných změn v životosprávě. Stejně tak je důležitá vaše tvář a hlavně vaše oči. Měla byste zářit pohodou a radostí. To znamená, že si to buď pečlivě natrénujete, anebo ještě lépe - zařídíte si svůj život tak, abyste opravdu byla trvale v pohodě. Vlasy jsou kapitola sama pro sebe. Mnoho žen má krásné vlasy, ale aby se o ně nemusely starat, navštíví svou kadeřnici, která jim vystřihne takzvaný "praktický účes". To je takový ten účes, co je podle kadeřnice "jednoduchý", "moderní", "snadno se udržuje" a který muž slovně raději nehodnotí a tiše čeká, až to trochu doroste... Ale teď vážně. Je jedno jaký typ střihu volíte, je důležité, aby lichotil tvaru vašeho obličeje a vyzdvihoval vaše přednosti. Stejně tak barva vlasů by měla dotvářet vaši osobnost. Pokud si vlasy barvíte nebo odbarvujete, tak prosím choďte ke kadeřnici pravidelně, na odrostlých vlasech se spolehlivě pozná, s jakou pravidelností o sebe pečujete. Manikúra a pedikúra - dbejte na úpravu nehtů ale i pokožky na rukou a chodidlech. Nemusíte mít profesionální ošetření, ale vaše nehty by měly být vždy pečlivě ostříhané a zapilované a chodidla zbavená zrohovatělé kůže.

Co oblečení? Je jasné, že různé generace budou volit různý styl, buďte ale vždy přiměřená situaci. Nevíte-li si rady, klidně se zeptejte kamarádek, co by si oblékly k podobné příležitosti, a nechte se jimi inspirovat. Také je skvělé, jestliže máte nablízku mužského člena rodiny a navzájem si důvěřujete - například bráchu - ten vám zpravidla rád poradí, jak by to či ono hodnotil z mužského pohledu. 

V tomto článku jsme se věnovali spíše vnějším záležitostem, které jsou okem pozorovatelné. V druhém díle článku se dozvíte, které neviditelné ingredience ve vašem elixíru lásky nesmí chybět.