Jak sbalit holku? Díl I.

16.08.2019

Jak sbalit holku? Jak najít ženu? Téma pro muže, které jste určitě očekávali poté, co jsme vydali článek "Jak sbalit kluka?". Mnoho zásad je stejných, takže se budu v řadě věcí opakovat, úplně stejné to ale nebude. Celé kouzlo Elixíru lásky spočívá v tom, že si nadělíme výbavu, která nás učiní zajímavým a přitažlivým. To znamená, že nebudeme vysílat žádné čáry směrem k naší vyvolené, nýbrž budeme trpělivě pracovat sami na sobě. A pak pokorně poprosíme Toho Nejvyššího, aby nás obdaroval láskou.


Jednotlivé kroky, které je třeba udělat, na sebe docela úzce navazují: 

1. Udělejte si jasno v tom, jaká by měla být vaše budoucí partnerka

Chcete spíše mladou dívenku, která vás bude zbožňovat? Nebo raději zralou ženu, která vám bude vyváženou partnerkou? Nebo snad nějakou dominantní ženu, které se svěříte pod její rozhodování? Ujasněte si to hned na začátku. Je to hodně důležité, protože podle toho byste pak měl v sobě rozvíjet ty pozitivní vlastnosti, které taková žena ocení.

Kromě jiného vám to ušetří rozpolcenost, s kterou se budete chtít prezentovat jako svalnatý sportovec, dobře situovaný manažer, případně duchovně rozvinutý filosof - a to všechno dohromady, abyste přitáhl pozornost co největšího množství žen. Takhle to totiž nefunguje, pak kolísáte mezi mnoha tvářemi vaší osobnosti a nikdo (včetně vás) neví, která vaše tvář je ta pravá. Ať už se vám to líbí nebo ne, musíte si zvolit předem. Je nešikovné, když jeden a tentýž muž má na internetové seznamce několik profilů, kde se prezentuje v různých podobách, aby si rozšířil šance u různých typů žen. A tak na jednom profilu je to sportovec s fotkami v tričku bez rukávů, aby vynikly jeho svaly, na jiném profilu je to kravaťák s drahým autem nebo barákem v pozadí, na třetím zarostlý horal se stokilovým batohem na zádech.
Pak se snadno stane, že onen lovec zapomene, na který profil mu vlastně žena odepsala, a dorazí v pohorách a s batohem tam, kde dáma čekala manažera s mercedesem. Nebo naopak. O trapas je každopádně postaráno. 

2. Rozhodněte se pro správný styl vaší osobnosti

Tento bod souvisí s tím předchozím. Rozhodněte se pro styl, který vám nejvíce sedí. Ten styl pak budete rozvíjet... Nedávno jsme se s mojí ženou rozhodli, že budeme naše děti vést ke správnému společenskému chování. Moc se mi líbilo, když moje žena stanovila několik úrovní dokonalosti, podle hrdinů, které kluci znali, a uměli si tak líp představit určitou kolekci dovedností. Nechť vám jednotlivé stupně poslouží jako inspirace:

  • James Bond - nejvyšší úroveň. Dokonalé chování ve společnosti, vždy perfektní vzhled, dobrá fyzická zdatnost, vždy dostane, co chce.
  • Indiana Jones - taky dobré, jen do nejlepších hotelů by vás asi nepustili.
  • Český Honza - střední úroveň. Dobrák od kosti, chytrý podle momentální potřeby, ale s chováním a vzhledem si neláme hlavu. Myslí sice na princeznu, ale většinou dostane za ženu Mařenku.
  • Homer Simpson - oblíbený v hospodě u Vočka, ale ženy po něm příliš neprahnou.
  • Glum - případ sám pro sebe. Ve své jeskyni číhá na "rybišku", ale ta se snaží uniknout.

Který styl volíte? Nejlepší je asi opravdu ten James Bond, jen se vyhneme případným rvačkám. Není na škodu shlédnout několik filmů a všímat si Bondova vystupování ve společnosti. Je to hezká lekce ze společenského chování i vkusného odívání a není divu, že ženy po něm šílí. 

3. Ovládejte vybrané chování

Vybrané společenské chování nestačí odkoukat z filmů, ale je nutné hlubší studium. Dnes už moc nepřitahují klasická díla Gutha-Jarkovského, ale Ladislav Špaček a jeho "Nová velká kniha etikety" je skvělých zdrojem poučení. Pokud se vám nechce číst, zajděte si na kurz etikety.

4. Zbavte se ostychu

Naučte se chovat přirozeně a bez trémy. To jsme uváděli už v článku určeném ženám a platí to i pro muže. Jak se tedy trémy zbavit? No - jedině nácvikem. Bez tréninku není mistra a u trémy při seznamování to platí také. Je užitečné přihlásit se do nějaké internetové seznamky, vytipovat si několik aspoň trochu zajímavých žen z okolí a sejít se s nimi. Předem byste si měl říci, že v tom setkání vůbec o nic nejde, vlastně se chcete jen naučit vhodně konverzovat, poznat nová témata k hovoru a zkoušet si nenucené chování, prosté jakékoliv trémy. Ale kdo ví - třeba některá z nich bude ta pravá. A když ne, nevadí - až se ta pravá objeví, budete umět konverzovat zcela nenuceně a bez ostychu. 

5. Budujte si zdravé sebevědomí

Je důležité, abyste byli zdravě sebevědomí. Nesmělí a ostýchaví to daleko nedotáhnou - pokud na sobě nezapracují. Jak si budovat sebevědomí? Jedině tím, že budete někým. Někým, kdo umí, někým, kdo je v nějaké (jakékoliv) oblasti zatraceně dobrý. Vyberte si třeba nějaký sport a začněte trénovat. Nebo se naučte hrát na nějaký hudební nástroj. Nebo malujte, vyrábějte něco vlastníma rukama... Vybudujte si pověst, že jste fakt dobrý. Pak, když se bude kdokoliv do vás navážet nebo chtít s vámi v něčem soupeřit, můžete se úspěšně bránit s tím, že máte jiné zájmy a priority - a můžete to ukázat. 

Kterých dalších pět ingrediencí do vašeho elixíru lásky máte přimíchat? Přečtěte si v druhém dílu tohoto článku.