Jak být sexy?

07.08.2020

Pokud hledáme a nemůžeme najít partnera, je logické ptát se, proč se nám v hledání nedaří. Těch příčin může být mnoho, vnějších i vnitřních. Mezi nejobvyklejší otázky patří, zda jsme dostatečně vizuálně zajímaví a přitažliví. Můžete namítat: "Co s tím můžu dělat? Vypadám tak jak vypadám." A máte pravdu, ale jen částečně. Učinit se sexy není žádná velká magie, stačí málo, ale zato důsledně. Jaká kouzla to tedy jsou?


Kouzlo číslo 1: Úsměv

Úsměv patří mezi nejmocnější kouzla elixíru mládí i elixíru lásky. Zabírá téměř na všechno a pomůže i našemu přání být sexy. Proč to tak funguje? Inu proto, že při sexu je nám krásně a my se u toho usmíváme. Když muž potká usměvavou dívku, probouzí se v něm příslušné asociace a je pro něj snadné představit si ji při milování. A to už je jen krůček k tomu, aby ji chtěl oslovit a spřátelit se s ní.

Kdysi dávno jsem měl kolegyni, byla milá, příjemná, měla spoustu nápadníků a po pravdě řečeno, užívala si to. A pak jsem na nějaké akci potkal jinou dívku, která byla té první velice podobná, skoro jako dvojče. A přesto to nefungovalo, nedokázala si najít partnera, byla dlouhodobě sama. Dlouho jsem přemýšlel, jak je to možné, vždyť jsou obě téměř stejné! Podobná tvář i vlasy, stejná postava. Ale pak jsem na to přišel: Ta první se pořád tak trochu usmívala, ta druhá ne. To byl jediný rozdíl, který se ale ukázal jako naprosto zásadní. Úsměv vás udělá sexy - a nic vás to nestojí. S člověkem, který se usmívá, je příjemné trávit čas, Amor se svými šípy krouží kolem a k zamilování je velmi, velmi blízko... 

Kouzlo číslo 2: Pohled do očí

Dívka číslo jedna z předchozího příběhu ovládala i další kouzlo elixíru lásky. Tím je pevný pohled do očí. Když se s někým bavila, dívala se zpříma do očí tomu druhému. Pevným pohledem člověk naznačuje zájem o tu druhou osobu, a také svoji sebejistotu. Obojí je důležité. Naučte se, aby vám to bylo zcela přirozené, dívejte se zpříma do očí a netěkejte pohledem po okolí. Dáváte tak najevo - teď jsem tu pro tebe, zajímá mě, co říkáš, a nenechám se rozptylovat ničím jiným. Velmi silná technika je nácvik přímého pohledu před zrcadlem. Věřte mi, že vydržet se dívat sám sobě do očí aspoň pět minut, to hned tak někdo nedokáže. Zkuste to a trénujte, třeba při ranní hygieně se podívejte v koupelně do zrcadla, dívejte se sami sobě upřeně do očí a nejméně minutu sami sobě vykládejte, co během dneška uděláte a jak to hravě zvládnete. Vydržíte-li denně aspoň pět minut, váš život se úžasně promění. 

Kouzlo číslo 3: Ladná chůze

Toto kouzlo není tak mocné, jak předcházející dvě, zato ale působí i na dálku. Člověk, který má ladnou chůzi, plnou energie, působí úplně jinak než člověk, plížící se ulicí shrbený pod nákladem každodenních starostí. Ladnou chůzí dáváme najevo své zdraví a svoji energii, takže je velmi nepravděpodobné, že bychom večer odpadli se slovy "Bolí mě hlava", "Jsem šíleně unavený/unavená" a podobnými u protějšků neoblíbenými hláškami. Naopak už z dálky říkáme: "Dnes jsem plný/plná energie, co s tím uděláme?" Stojí za to zajít si na balet a pozorně sledovat, jak se po jevišti pohybují kladné postavy a jak se pohybují ty záporné. Záporáci využívají plíživý pohyb, zatímco hrdinové chodí vztyčení, s pevným pohledem kupředu. Černá labuť v Labutím jezeře se pohybuje úplně jinak než ta bílá - bílá je plná radosti, z té černé mrazí. Zajděte si na to a pečlivě si ty rozdíly odpozorujte. Chcete působit jako zlý čaroděj, nebo jako hrdina? Vyzkoušejte si (třeba doma o samotě) obojí, ať pochopíte ten rozdíl. Chcete být bílou labutí nebo tou černou? Zahrajte si sama pro sebe obě role - tu černou jen doma o samotě, tu bílou trvale a pro všechny.

Takže si představte následující situaci: Muž už zdálky vidí, jak se k němu ladnou chůzí přibližuje dívka. Čím blíže dívka je, tím lépe je vidět její milý úsměv, a když muže míjí, tak se mu podívá do očí. To je sexy situace jako hrom. Pak už záleží jen a jen na pohotovosti obou, stačí jakákoliv záminka, dotaz, jak se dostat do centra nebo kde je ta a ta kavárna a příležitost je tady. Je to sice jako z béčkového filmu, ale funguje to.