Dechová lékárnička

Komplexní příručka pro pochopení a zvládnutí dechu pro začátečníky


Když začnete správně dýchat, zjistíte, že některé potíže najednou samy zmizí.

Patříte také mezi ty, kteří dech považují za způsob, jakým do organizmu proudí kyslík? A co když vám řeknu, že způsob a hloubka vašeho dechu má zásadní vliv na veškeré fyziologické procesy ve vašem těle? Že dechem ovlivňujete imunitu, tlak, rychlost cirkulace tělních tekutin, míru prokrvení a veškerou přeměnu látek? Kde je prokrvení, tam je energie a kde je energie, tam je život. Dech hraje hlavní roli v samo ozdravných procesech i pro svůj očistný charakter. Podporuje buněčné spalování - spalování je chemický proces oxidace, a to bez kyslíku není možné. Všichni víme, jak se chová oheň, když nepřichází vzduch. Stejné je to v těle.

Když jste skleslí, dech je pomalý a mělký. Když máte strach, dýcháte překotně nebo přerývaně. Hloubka a frekvence vašeho dechu přesně odpovídá vašim emocím a prožívání. Dechovou frekvenci však můžete vědomě měnit a to znamená, že můžete měnit i své prožívání a emoce. 

Říká se, že dech je králem mysli. Nevědomá část mysli je mnohonásobně větší, než ta vědomá. Jinými slovy, vaše jednání a způsob myšlení vychází ze vzorců, které jste zdědili, přijali výchovou nebo posbírali během svého života, prakticky si je však neuvědomujete.  Dech propojuje všechny úrovně bytí - rovinu fyzickou, emocionální i mentální, je to prodloužená ruka, kterou saháme do podvědomíJestliže se naučíte pracovat s mentálním záměrem a k tomu začnete dech vědomě používat, začnou se dít ve vašem životě zázraky. 

Pusťte si tento rozhovor o dechu

Podívejte se na rozhovor o dechu a dechových technikách, který jsem natočila ve spolupráci s Veronikou Chauvet z Ateliéru Santé  - celostní fyzioterapie

MINI KURZ

Brzy vyjde online mini kurz ZDARMA, který bude obsahovat základní informace a průpravná dechová cvičení, která vám pomůžou nastavit korektní dýchání, ještě než vstoupíte do kurzu dechové terapie.

Dozvíte se

proč dech rozdělujeme na 3 dechové okruhy

jak jednotlivé okruhy ovlivňují působí na konkrétní části těla

jak dýchat plným dechem a proč

Naučíte se

navýšit svůj dechový objem

a uplatnit ho v základní dechové terapii, kterou můžete ihned používat


                                Počátkem března 2023 VYJDE ONLINE KURZ 

Dechová lékárnička

 • budete umět přebrat vědomou kontrolu nad svým dechem 
 • naučíte se nenásilně přesunout řízení dechové aktivity z prodloužené míchy do mozkové kůry
 • budete tak schopni působit na srdce a orgány hladkého svalstva, o kterých víme, že je pouhou vůlí ovlivnit nemůžeme, dechem však ano
 • naučíte se hlubokou detoxikační dechovou techniku
 • dechová cvičení pro řád, rytmus a rovnováhu
 • pro zklidnění emocí
 • pro koncentraci
 • pro regeneraci a doplnění energie
 • cvičení pro snížení srdečního tepu a tlaku
 • cvičení pro zvýšení srdečního tepu a tlaku 
 • pro zlepšení imunity, zažívání a další


KURZ BUDE DOSTUPNÝ ONLINE, DOSTANETE PŘÍSTUP DO SEKCE, VE KTERÉ NAJDETE VEŠKERÉ INFORMACE A VIDEA. KE KURZU PLÁNUJI OTEVŘÍT PODPŮRNOU SKUPINU, VE KTERÉ BUDETE MOCT SDÍLET SVÉ ZKUŠENOSTI NEBO SE PTÁT. 


Získejte více informací k chystaným kurzům 


ZAUJALO VÁS TO?Předběžným přihlášením vyjadřujete zájem o zaslání dalších informací k mini kurzu a kurzu Dechové terapie, nijak se nezavazujete k nákupu.